Dlaczego domy kanadyjskie zyskują na popularności?

Zalety domów kanadyjskich można by mnożyć i mnożyć. Jest to technologia budowlana uderzająca w samo sedno potrzeb osób, których głównym celem jest szybka przeprowadzka do nowo postawionego, własnego domu. Jakie atuty „kanadyjczyków” sprawiają, że decydujemy się na taki rodzaj nieruchomości?

Domy szkieletowe to, można by powiedzieć, synonim nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Osoby, których sytuacja zawodowa pozwala na zaciągnięcie kredytu na budowę domu, chcą przeważnie jak najprędzej uporać się z wszelkimi robotami, by móc za około rok wprowadzić się do nowego lokum. Domy szkieletowe są odpowiedzią na te potrzeby – ich budowa zamyka się zazwyczaj w kilku miesiącach. Co więcej, taki dom można budować w każdym sezonie, pogoda nie stanowi tu żadnych ograniczeń. Kolejnym atutem przemawiającym za „kanadyjczykami” są niższe koszty. Dotyczy to zarówno samej budowy, jak i wydatków związanych z użytkowaniem domu (np. na ogrzewanie). Dobrze zaprojektowany i wybudowany dom szkieletowy to sposób na zaoszczędzenie ładnego kawałka grosza. Jeśli chcemy, by budynek był jak najbardziej ekonomiczny, warto korzystać z usług architektów i wykonawców dobrze obeznanych z tą metodą budowlaną.

Konstrukcje szkieletowe niosą ze sobą bardzo dużą wszechstronność, jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni oraz sposób wykończenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Jeśli jesteśmy zwolennikami dużych, przestronnych pomieszczeń w domu, technologia kanadyjska jest dla nich wręcz stworzona. Dodatkowym atutem jest możliwość wzniesienia 2-3 pięter w budynku oraz dowolne wykończenie elewacji, nie tylko drewnem, ale także klinkierem, tynkami, etc. Domy szkieletowe łatwo budować, wykańczać w wybrany sposób, ale także i remontować oraz przebudowywać.

Dom kanadyjski to szybki i ekonomiczny sposób na własne cztery kąty. Technologia ta jednak wymaga sporej wiedzy, a sama budowa niezmiernej precyzji wykonania. Jeśli chcemy, by dom szkieletowy odwdzięczył nam się wszystkimi swoimi zaletami, nie warto iść na skróty, ale powierzyć prace doświadczonym profesjonalistom.