Garaż blaszany czy garaż drewniany – który wybrać?

Wiele osób, szukając pomysłu na dodatkowy garaż na posesji, od razu wyklucza możliwość wybudowania od fundamentów garażu murowanego. Nic w tym dziwnego, jest to inwestycja, która pochłania wiele tysięcy złotych oraz wymaga sporej ilości czasu. W przypadku gdy zależy nam na czasie i obcięciu kosztów, garaże blaszane i garaże drewniane to dwie najczęściej brane pod uwagę opcje. Którą wybrać?

Garaże drewniane

To, czego zdecydowanie nie można odmówić garażom drewnianym, to ich piękny, elegancki wygląd, wynikający z wytwornej natury surowca drewnianego. Taki garaż potrafi być prawdziwą ozdobą działki, aczkolwiek walory estetyczne to niejedyne, jakie warto brać pod uwagę. Dodatkowym atutem garaży drewnianych jest ich wszechstronność i możliwość zakupu takiego modelu, który spełniałby nasze osobiste oczekiwania. Oprócz standardowych egzemplarzy jednostanowiskowych, garaże drewniane oferowane są w wariantach wielostanowiskowych, a także z wiatami, ze spadzistymi dachówkami, oknami, dodatkowymi drzwiami i pomieszczeniami gospodarczymi. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość, solidność i trwałość takich garaży, która oczywiście wynika z nietuzinkowych właściwości drewna. Niestety dużą wadą garaży drewnianych jest cena – choć są tańsze niż garaże murowane, wcale nie kosztują mało. Za podstawowy garaż drewniany zapłacimy ok. 10 tysięcy złotych, a za wzbogaconą wersję około 15 tysięcy.

Garaże blaszane

Dużo lepiej na gruncie cenowym wypadają garaże blaszane. Podstawowy blaszak to wydatek rzędu 1-2 tysięcy złotych. Nie każdy jednak chce na swojej posesji posiadać surowo wyglądający, szary garaż ze zwykłej blachy. Osobom mającym bardziej wygórowane wymagania estetyczne, dedykowane są liczne warianty garaży blaszanych wykończonych ozdobną blachą akrylową, na przykład imitującą drewno. To opcja ciekawa wizualnie, a jednocześnie dużo tańsza niż garaż z prawdziwego drewna. Oprócz niskiej ceny i dużej różnorodności stylistycznej garaże blaszane mają również inne zalety, wśród których warto podkreślić błyskawiczny montaż, stabilność i solidność, możliwość zakupu modeli o dużych gabarytach i dowolnym wyposażeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.