Jak znaleźć fachowca do pomalowania mieszkania

Kiedy nadchodzi długo oczekiwane lato, to rozpoczyna się okres remontów domów i mieszkań obejmujący przede wszystkim ich malowanie. Zazwyczaj wykonujemy je samodzielnie, ale jeśli nasze talenty majsterkowicza są dalekie od doskonałości, lepiej zdać się na pomoc wykwalifikowanego fachowca.

Niestety fachowiec fachowcowi nierówny, a znalezienie w tym gorącym czasie prawdziwego profesjonalisty wymaga poświęcenia dużo czasu i sporej dozy cierpliwości. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od zasięgnięcia języka wśród znajomych, a niemal każdy z nich ma za sobą mniejszy lub większy remont. Jeśli malarz pokojowy, z którego usług korzystali, okazał się godny zaufania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalował również nasze mieszkanie. Dobrym miejscem na znalezienie najlepszego specjalisty w swoim fachu jest internet, pełen ogłoszeń osób i firm oferujących usługi ogólnobudowlane. Najkorzystniejsze jest podpisanie umowy właśnie z firmą, która zazwyczaj daje gwarancje na wszystkie wykonane prace. Warto również sprawdzić opinie na jej temat, które można znaleźć na portalach branżowych czy licznych forach dyskusyjnych dotyczących remontów mieszkań.

Renomowana i godna zaufania firma powinna także przedstawić na życzenie klienta pełen zakres prac, jakich może się podjąć, ubezpieczenie z tytułu prowadzonej działalności oraz kompletny kosztorys. Dobrze, jeśli oferuje też pomoc przy zakupie odpowiedniej jakości farb, a jeśli fachowcy nie tylko zabezpieczą meble przed malowanie, ale i posprzątają mieszkanie po zakończeniu remontu, to trafiliśmy w przysłowiową dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.